zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej na temat polityki prywatności.

Mapa współpracujących z IPP IBS integratorów KNX w całej Polsce

integratorzy knx w polsce - lista wykonawców inteligentnych domów

Dzięki dużemu doświadczeniu w branży automatyki budynkowej, możemy pochwalić się współpracą z wieloma integratorami KNX (i inteligentnego domu) w całym kraju. Każdy z tych integratorów pomoże stworzyć instalację inteligentnego domu, zaprojektuje instalację elektryczną gotową na przyjęcie automatyki KNX-owej.

Wielu z integratorów podczas spotkań z klientami tłumaczy również możliwości, które oferuję automatyka. Takie spotkania pozwalają na znalezienie rozsądnych rozwiązań. Doświadczenie integratorów pomaga wybrać funkcje, które realnie się sprawdzają i faktycznie usprawniają życie.

Dom komfortowy i oszczędny czy tylko „modny” gadżet

Osoby zainteresowane inteligentnym domem często przychodzą do integratorów i chcą, żeby ich dom oferował rozwiązania znane z filmów science-fiction: kawa sama się parzy o określonej godzinie, tosty wyskakują, a tajemnicza sztuczna inteligencja odpowiada na trudne pytania i zabawia inteligentną rozmową. Chociaż jest to wizja bliższa niż dalsza, to w większości przypadków ma ona więcej wspólnego z gadżetem niż praktyczną funkcjonalnością.

Rolą integratora w czasie takich rozmów jest wskazanie rozwiązań, które naprawdę poprawiają komfort życia w inteligentnym domu, a do tego pozwalają zmniejszyć koszty zużycia energii. Między innymi dlatego warto polegać na doświadczeniu firm, które mają za sobą wiele instalacji inteligentnego domu.

Idealny zestaw rozwiązań i funkcji

Znalezienie odpowiedniego balansu między oczekiwaniami, budżetem i możliwościami jest trudne. Między innymi dlatego warto polegać na doświadczeniu integratorów KNX.

Doradzą funkcje, które poprawią komfort życia w inteligentnym domu, wskażą rozwiązania, które pomogą obniżyć rachunki i odradzą rzeczy, które najprawdopodobniej okażą się tylko dodatkowym kosztem.

Kiedy skontaktować się z integratorem w sprawie stworzenia systemu inteligentnego domu?

Im wcześniej – tym lepiej. Stworzenie podstaw pod dobrze działający inteligentny dom wymaga sporej ilości uwagi oraz uwzględnienia potrzeb instalacji KNX-owej na wczesnych etapach projektowania mieszkania i domu.

Należy uwzględnić dodatkowe miejsce w skrzynce rozdzielczej na urządzenia systemowe (aktory przekaźnikowe, dimmery, moduły logiczne, routery, zasilacze KNX, itp.) oraz zaprojektować infrastrukturę przewodową. Podobnie jak projektowanie instalacji elektrycznej – przygotowanie instalacji inteligentnego domu powinno poprzedzać położenie tynków.

Dlatego warto skontaktować się z integratorem jak najwcześniej. Pomoże on określić niezbędny budżet na urządzenia oraz programowanie ich funkcjonalności. Nawet jeśli budżet przeznaczony na budowę domu lub adaptację mieszkania nie pomieści całego systemu inteligentnego domu, a właściciel chce mieć w przyszłości automatykę, warto ograniczyć się do położenia samego przewodu magistralnego. Nie powiększy to znacznie kosztu samej instalacji elektrycznej, jednak pozwoli w przyszłości stworzyć stabilnie działający inteligentny dom.

Jak skontaktować się z integratorem KNX?

Na mapie poniżej wskazani są integratorzy systemów automatyki budynkowej z którymi współpracujemy. Działają oni na terenie całego kraju i używają urządzeń, które znajdują się w naszej ofercie. Od designerskich przełączników i-luxus, poprzez stabilne aktory Interry, świetne przełączniki mechaniczne HDL, aż do wideodomofonów SIP Akuvox.

 // Szeroka oferta

Najlepsze urządzenia
do inteligentnego domu

// Szybka dostawa

Nie musisz długo czekać
na przesyłki od nas

// Najlepsze ceny

Inteligentny dom
w najlepszych scenach