zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej na temat polityki prywatności.

Kategoria: monitory wewnętrzne

Aktywne filtry

Akuvox C313S - monitor wewnętrzny systemu wideodomofonów IP

 • Minimalistyczny design 
 • Niewielkie rozmiary
 • 7-calowy...

656,82 zł

Akuvox C315S - monitor wewnętrzny systemu domofonów IP (Android)

 • Minimalistyczny design
 • Niewielkie rozmiary
 • 7-calowy...

1 242,30 zł

Akuvox C317R - 10-calowy monitor wewnętrzny systemu wideodomofonowego SIP

 • Minimalistyczny wygląd
 • 10-calowy wysokiej jakości wyświetlacz dotykowy...

2 324,70 zł

Akuvox IT81 - monitor wewnętrzny wideodomofonu SIP (7 cali)

 • Stylowy ekran wewnętrzny wideodomofonu SIP
 • 7-calowy wyświetlacz...

1 080,40 zł

Akuvox IT82R - monitor wewnętrzny wideodomofonu SIP (Android, 7 cali)

 • 7-calowy wyświetlacz dotykowy i dedykowane przyciski
 • Intuicyjne...

1 746,60 zł

Akuvox IT83R 10 - monitor wewnętrzny wideodomofonu IP (Android 6.0)

 • 10-calowy wyświetlacz dotykowy
 • Intuicyjna obsługa (Android)
 • ...

2 475,99 zł

Akuvox IT83CR 10 - monitor wewnętrzny wideodomofonu IP z obrotową kamerą 1MP (Android 6.0)

 • 10-calowy wyświetlacz dotykowy
 • Intuicyjna obsługa (Android)
 • ...

2 917,56 zł

Akuvox IT83C 10 - monitor wewnętrzny wideodomofonu IP z kamerą 1MP (Android 6.0)

 • 10-calowy wyświetlacz dotykowy
 • Intuicyjna obsługa (Android)
 • ...

2 772,42 zł

Akuvox IT82C - monitor wewnętrzny wideodomofonu SIP z kamerą 1MP (Android, 7 cali)

 • 7-calowy wyświetlacz dotykowy i dedykowane przyciski
 • Intuicyjne...

1 965,54 zł

Akuvox IT82W - monitor wewnętrzny wideodomofonu SIP z Wi-Fi i Bluetooth (Android, 7 cali)

 • 7-calowy wyświetlacz dotykowy i dedykowane przyciski
 • Intuicyjne...

1 888,05 zł

Akuvox C317A - 10-calowy monitor wewnętrzny wideodomofonu SIP (Android, Wi-Fi, Bluetooth, wbudowana kamera 1MP)

 • Minimalistyczny wygląd
 • 10-calowy wysokiej jakości wyświetlacz dotykowy...

2 546,10 zł

Monitory wewnętrzne wideodomofonów SIP – co oferują i dlaczego mogą być dobrą alternatywą dla paneli dotykowych KNX?

Monitor wewnętrzny wideodomofonu jest „drugim końcem” każdego wideodomofonu. Służy do odbierania połączeń przychodzących oraz wydawania poleceń otwarcia furtki, bramy lub drzwi pożądanym gościom przy kasecie zewnętrznej.

Tak w dużym skrócie prezentuje się kluczowa funkcja każdego wideodomofonu. Jest jednak wiele innych cech i możliwości monitorów, które sprawiają, że te urządzenia są czymś więcej niż tylko „monitorem na ścianie”.

Najważniejsze funkcje monitorów wewnętrznych wideodomofonu SIP

Poza możliwością odbierania połączeń i otwierania furtki lub drzwi, wideodomofony oferują wiele funkcji, o których nie zawsze pamięta się podczas wyboru odpowiedniego urządzenia czy systemu.

Przede wszystkim – z poziomu monitora wewnętrznego powinna być możliwość podglądu sytuacji z kamery wbudowanej w czasie rzeczywistym. Jest to wbrew pozorom rzadko spotykana funkcja w wideodomofonach.

Podobnie jest z możliwością sygnalizowania obecności kogoś przed furtką, ale niedzwoniącego. Czujnik ruchu, wbudowany na przykład w kasety zewnętrzne Akuvox, pozwala na wykrycie takiej sytuacji i powiadomienie lokatorów o tym, że ktoś kręci się przed furtką.

Kolejną ważną funkcją jest możliwość wykonywania połączeń z monitora wewnętrznego na kasetę zewnętrzną. Jest ona bardzo przydatna w sytuacjach, gdy warto zakomunikować komuś na zewnętrz, że się go widzi i dowiedzieć, czego potrzebuje. Wbrew pozorom takie połączenie może skutecznie odstraszyć potencjalnego rabusia. Zwłaszcza ze wideodomofony pozwalają na przechwytywanie obrazu z kamer zewnętrznych – na przykład w formie zdjęć.

A to tylko niewielka część możliwości, które powinny oferować dobre monitory wewnętrzne wideodomofonów. Warto jeszcze wspomnieć, że tego typu urządzenia działające w oparciu o protokół SIP pozwalają na łatwiejszą konfigurację – również z urządzeniami innych firm.

Czym różnią się od siebie monitory wewnętrzne wideodomofonów

Monitory wewnętrzne wideodomofonów to nie tylko urządzenie w ramce wiszące na ścianie. Owszem: są one w różnych rozmiarach. Ich wielkość dyktuje głównie wyświetlacz. Dwie najpopularniejsze przekątne to 7 i 10 cali. Jest jednak kilka dodatkowych cech, które odróżniają urządzenia z różnych półek cenowych.

Jakość obrazu

Jakość obrazu jest kluczowa dla dobrego rozpoznania osoby znajdującej się po drugiej stronie furtki. Jest ona oczywiście uzależniona od tego, jaki obraz wysyła kaseta (oraz od jakości wbudowanej kamery), jednak to tylko jednak ze składowych tego, co wyświetlane jest na monitorze.

Ważna jest sama jakość wbudowanego wyświetlacza. Istotna jest rozdzielczość oraz głębia kolorów. Im wyższe te dwa parametry, tym wyraźniejszy i bardziej wierny rzeczywistości obraz. Innymi słowy: obraz z najlepszej kamery na kiepskim wyświetlaczu będzie wyglądał źle i niewyraźnie. 

Wielkość wyświetlacza

Oczywiście: im większy wyświetlacz, tym więcej na nim widać. Dodatkowo większe wyświetlacze oferują wyższą rozdzielczość, co też przekłada się bezpośrednio na komfort korzystania z urządzeń.

Różne osoby potrzebują oczywiście różnych wielkości monitora wewnętrznego. W wielu zastosowaniach doskonale sprawdzi się niewielki, 7-calowy panel wideodomofonu. Będzie można na nim odbierać połączenia, sprawdzić co się dzieje przed furtką, a w przypadku bardziej zaawansowanych modeli – nawet sterować automatyką budynkową czy domową.

Wspomniana automatyka (czyli – wizualizacja inteligentnego domu) bardzo często wymusza zastosowanie większych wyświetlaczy. Zwłaszcza że wiele modeli Akuvoxa pozwala na połączenie z magistralną KNX i sterowanie całą wizualizacją z poziomu monitora wideodomofony. Wtedy najlepiej sprawdza się większy wyświetlacz.

Owszem – mniejszy panel (na przykład Akuvox C315W lub C315S – oba z Androidem) obsłuży wizualizację, jednak w przypadku bardziej zaawansowanych i rozbudowanych projektów więcej sensu może mieć wybór większego panelu (10-calowego).

Wbudowane dodatkowe przekaźniki, możliwość łączenia z czujnikami, Bluetooth, Wi-Fi, itp.

Monitory wewnętrzne wideodomofonów pozwalają też na wiele innych rzeczy – na przykład łączenie z dodatkowymi przekaźnikami. Podobnie jest z czujnikami – podłączone do urządzenia mogą pełnić funkcje wewnętrznego systemu alarmowego w domu. Oznacza to, że mogą one oferować podstawowe funkcje bezpieczeństwa, charakterystyczne dla automatyki budynkowej.

Z kolei wbudowane modułu Bluetooth czy Wi-Fi umożliwiają łączenie z szeroką gamą urządzeń zewnętrznych. Na przykład głośnikami Bluetooth czy rozwiązaniami typu „inteligentny dom”, opartymi o sieć bezprzewodową. Wtedy taki monitor może pełnić funkcję panelu centralnego takiego systemu (gdy działa w oparciu o system Android).

Połączenie z głośnikiem Bluetooth umożliwia rozszerzenie sterowania głosowego systemem wideodomofonowym. Można wtedy otworzyć furtkę odpowiednią komendą głosową – bez wstawania z kanapy.

W zależności od potrzeb, takie sterowanie głosowe może być realizowane autonomicznie (dzięki procesorowi rozpoznawania głosu wbudowanemu w urządzenia Akuvox), czy za pośrednictwem „inteligentnych głośników” – Alexy czy Google Home.

Wbudowana kamera

Kamera wbudowana w monitor wideodomofonu rozszerza możliwości urządzenia – w bardzo nieoczywisty sposób. Oczywiście – w przypadku połączeń z kasetą zewnętrzną (np. Akuvox R29x) transmisja obrazu może odbywać się w obie strony.

Jednak to tylko wierzchołek góry lodowej! Taki monitor (np. Akuvox IT83A) może pełnić funkcję bezobsługowej stacji portierskiej, na przykład w hallu biurowca. Dzięki kamerze takie urządzenie pełni funkcje wewnętrznego wideodomofonu. Podobnie jak kasety zewnętrzne może być wywoływane z innych urządzeń (dzięki protokołowi SIP).

Dodatkowo – możliwość personalizacji interfejsu monitora pozwala na stworzenie zestawu przejrzystych ikon, które ułatwią gościom połączenie się z odpowiednim biurem.

Łatwość montażu i mniej kabli

Ważną cechą wideodomofonów SIP jest to, że urządzenia tworzące system mogą być zasilane przez skrętkę (PoE). Oznacza to mniej kabli potrzebnych do obsługi wideodomofonu.

Jest to o tyle ważne, że brak dodatkowego zasilającego pozwala obniżyć koszty instalacji – czy to monitora wewnętrznego (nie trzeba podpinać go pod pobliską puszkę rozdzielającą), czy kasety zewnętrznej.

Co ważne – wiele nowoczesnych osiedli ma infrastrukturę przewodową opartą między innymi o przewody Ethernetowe. Oznacza to, że zamontowanie takich urządzeń na ścianach nie będzie dużym problemem.

Monitor wewnętrzny wideodomofonu z przyciskami

Przyciski o jasno opisanych funkcjach czasem się przydają. Ba – przydają się bardzo często. Czy to w obsłudze przez osoby starsze, czy gdy najważniejsza jest wygoda użytkowania.

Taki monitor wewnętrzny wideodomofonu (np. Akuvox IT82W) może służyć do kontaktu z recepcją czy wzywania pomocy. Jest to praktyczne rozwiązanie w domach spokojnej starości (Akuvox obsługuje przy pomocy tych urządzeń wiele tego typu placówek np. w Anglii).

Możliwość personalizacji interfejsu monitora wideodomofonu

Wspomniana personalizacja interfejsu nie kończy się na możliwości dodania nowych ikon czy kafelek. Można niemal dowolnie dostosowywać interfejs każdego z paneli wideodomofonowych Akuvox.

Obsługa kalendarzy i rezerwacji na osiedlach z dodatkowymi usługami (np. pralnią, suszarnią, sauną, basenem, siłownią, itp.) – bez kłopotu. Stworzenie interfejsu do obsługi hotelu czy apartamentów na wynajem – jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy tylko dobry pomysł na to, jak to powinno być zrobione. Czasem oczywiście przydaje się pomoc integratora automatyki.

Sterowanie automatyką budynkową (inteligentnym domem / inteligentnym budynkiem) – monitory wewnętrzne z Androidem

Wspomniałem już o możliwości łączenia z czujnikami. Jednak monitory wewnętrzne z Androidem pozwalają na o wiele więcej.

Można na nich zainstalować niemal dowolną aplikację do wizualizacji i sterowania automatyką budynkową (czyli: inteligentnym domem). Wtedy monitor wewnętrzny wideodomofonu pełni rolę panelu dotykowego KNX (lub innego standardu).

Urządzenia Akuvox są dzięki temu bardzo dobrą alternatywą dla droższych paneli KNX (są tańsze co najmniej o połowę). Co więcej – na jednym panelu Akuovox z Androidem może być zainstalowanych wiele wizualizacji. Podobnie jest z obsługą innych systemów – również bezprzewodowych.

Podgląd z kamer IP i integracja z systemem bezpieczeństwa

Bardzo przydatną cechą monitorów wewnętrznych wideodomofonów Akuvox jest możliwość łączenia z systemem bezpieczeństwa i kamerami IP. Oznacza to, że w każdej chwili można prowadzić podgląd z dowolnej kamery podłączonej do systemu (do 10 urządzeń). Przydaje się to w szczególności gdy ktoś nie chce pokazać twarzy kamerze wbudowane w kasetę zewnętrzną.

Wtedy dodatkowa kamera, pod innym kątem, pozwala rozpoznać takiego gagatka. Oczywiście – przydaje się do tego usługa Akuvox Cloud, która oferuje całą gamę przydatnych funkcji.

Podobnie jak w przypadku automatyki – panele wideodomofonowe z Androidem pozwalają na instalację zewnętrznych aplikacji. Na przykład obsługujących system bezpieczeństwa czy nagrywarkę odpowiedzialną za przechwytywanie obrazu z kamer.

Czy są potrzebne inne monitory do budynków wielorodzinnych i bloków, a inne do domów jednorodzinnych?

Takiej różnicy nie ma. To, jaki monitor sprawdzi się w konkretnym domu jest uzależnione od dwóch rzeczy: oczekiwanych możliwości i ceny. Jeśli zależy komuś na prostym wideodomofonie SIP do domu jednorodzinnego i nie planuje używania w domu automatyki, to zestaw typu kaseta zewnętrzna Akuvox R20A i monitor Akuvox C313S sprawdzi się doskonale. Zapewnia dobrą jakość obrazu i dźwięku oraz wszystkie funkcje wideodomofonu SIP. Sam monitor nie działa na Androidzie, więc nie ma możliwości integracji z automatyką. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie żeby takie urządzenie wymienić w perspektywie na inne – na przykład C315S/W (ten sam rozmiar i montaż).

Podobnie jest z innymi rozwiązaniami. Jeśli potrzebne jest sterowanie automatyką – na pewno sprawdzi się któryś z monitorów wewnętrznych z Androidem (C317, C315 lub IT83 i IT82). Potrzebna jest kamera w monitorze wideodomofonu? Też jest to możliwe.

// Szeroka oferta

Najlepsze urządzenia
do inteligentnego domu

// Szybka dostawa

Nie musisz długo czekać
na przesyłki od nas

// Najlepsze ceny

Inteligentny dom
w najlepszych scenach