zamknij Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej na temat polityki prywatności.

Kategoria: Sklep

Aktywne filtry

Akuvox VP-R48G - stacja portierska (wideodomofon VoIP)

● Multimedia video phone

● 7-inch touch screen

● Dual gigabit Ethernet...

2 396,04 zł

HDL TS/C 1.0 - przewodowy czujnik temperatury do ogrzewania podłogowego

2.5 Meter Digital Thermometer for Floor Heating Module

43,57 zł

HDL-M/TBP2.1-A2-46 - kontroler dotykowy KNX (podświetlenie RGBW)

iTouch Series 2 Buttons Touch Panel US with Metal Frame

675,28 zł

Enertex® ENA - zapora sieciowa systemu KNX

The Enertex ENA allows a secure access to your home network from the internet. 

4 308,35 zł

Akuvox E21V IP - interkom awaryjny wideo

● Vandal-resistant body

● 1 panic button

● 2 input relays and 2 output...

2 209,08 zł

HDL-M/HS05.1-D - sufitowy czujnik podczerwieni, ruchu i światła

HDL-KNX/EIB M/HS05.1-D PIR and Lux Sensor is a multi- functional movement sensor.

805,98 zł

HDL-MSERVER/D.20 - IntelliCenter Model 2 - konwerter wielofunkcyjny (KNX / BusPRO i inne)

The IntelliCenter can work as a KNX gateway, an HDL Buspro gateway, or the...

9 148,99 zł

Enertex® ProxyTouch KNX - niewidoczny przełącznik podblatowy / podpłytkowy (KNX)

The ProxyTouch KNX is a capacitive touch sensor, with up to six switching...

1 799,35 zł

Sklep z automatyką budynkową KNX – jak działa, czym jest i co jest w jego ofercie?

Automatyka budynkowa to zestaw urządzeń, które pozwalają stworzyć inteligentny dom. Samo działanie inteligentnego domu jest uzależnione od tego, jak wiele urządzeń elektrycznych (lub sterowanych elektrycznie) jest połączonych w jeden, spójnie działający system.

Na rynku istnieje wiele standardów tworzenia systemu automatyki budynkowej – Fibaro (najpopularniejszy i najlepiej rozpoznawalny w Polsce), Legrand, oparty o urządzenia Raspberry Pi czy KNX.

Ostatni z nich, czyli standard KNX, jest jednym z najdłużej rozwijanych i najbardziej otwartych systemów automatyki budynkowej. Dzięki niemu w jednym systemie mogą działać urządzenia ponad 500 kompatybilnych marek. Pozwala to na dobór urządzeń wykonawczych, systemowych oraz przycisków według potrzeb konkretnego użytkownika i projektu.

Większość producentów urządzeń KNX działa w oparciu o sieć dystrybutorów, która współpracuje blisko z integratorami automatyki budynkowej. W Polsce działa kilkanaście przedstawicielstw różnych marek KNX-owych. IPP IBS jest również przedstawicielem producentów urządzeń i rozwiązań automatyki budynkowej: HDL, Interra, Blumotix, i-luxus, MDT i Enertex.

W przeciwieństwie do większości dystrybutorów prowadzimy sklep z automatyką budynkową KNX. Dzięki temu łatwiej można dokonać zamówienia oraz zapoznać się z ofertą dostępnych urządzeń.

Jakie urządzenia można znaleźć w sklepie z automatyką budynkową KNX?

Większość sklepów z urządzeniami KNX-owymi ma w swojej ofercie kompletny zestaw urządzeń, który pozwala na stworzenie funkcjonalnego, stabilnego i bezpiecznego inteligentnego domu.

Same urządzenia są zazwyczaj dzielone na kilka kategorii: urządzenia systemowe, urządzenia wykonawcze, sensory i czujniki, interfejsy wejściowe, przyciski, panele dotykowe oraz wizualizacje. Dodatkowo oferujemy w naszym sklepie wideodomofony SIP Akuvox, które umożliwiają sterowanie inteligentnym domem, a dodatkowo oferują doskonałą jakość obrazu i dźwięku.

Dzięki kompatybilności standardu KNX można łączyć ze sobą (na przykład) aktory przekaźnikowe Interry z dimmerami HDL, zabezpieczeniami sieciowymi Enertex, przyciskami mechanicznymi i-Luxus, webserwerem Blumotix i stacją pogodową MDT. Więcej na temat możliwości standardu KNX znajdziesz tutaj.

Co ważne – urządzenia w naszej ofercie pozwalają na stworzenie systemu inteligentnego domu zarówno pod względem funkcji, jak i ceny (oraz wyglądu). Szeroka oferta przycisków czy urządzeń, których nie widać na co dzień, a które znajdują się w szafie elektrycznej, sprawia, że zarówno integrator może skomponować odpowiedni zestaw urządzeń, jak i osoba, której zależy na samodzielnym zbudowaniu systemu inteligentnego domu.

Dla kogo jest sklep z automatyką budynkową?

Sklepy z automatyką budynkową są zazwyczaj dedykowane integratorom. Są to specjaliści, którzy posiadają wiedzę i kompetencje do zaprojektowania systemu inteligentnego domu oraz zaprogramowania odpowiednich funkcji każdego z urządzeń.

Nie zmienia to faktu, że na różnych etapach pracy nad projektem inteligentnego domu, apartamentu czy biura, to właśnie przyszli mieszkańcy lub użytkownicy szukają dobrych rozwiązań. Często – tańszych lub posiadających większe możliwości. Między innymi dlatego udostępnienie informacji o tym, jak działa standard KNX oraz jakie możliwości oferują konkretne urządzenia – często w lepszej cenie – pozwala na dobór lepszego rozwiązania.

Jest to o tyle ważne, że same urządzenia oparte o standard KNX uchodzą za drogie. Patrząc po cenach innych producentów – jest w tym sporo racji, jednak szeroka oferta innych producentów, oferujących funkcjonalne i tańsze urządzenia kompatybilne ze standardem, pokazuje, że inteligentny dom nie musi być drogi.

Dlaczego warto szukać urządzeń nie tylko u dystrybutorów ale również w sklepach z urządzeniami KNX?

Oczywiście – chodzi o znalezienie odpowiednich urządzeń w odpowiedniej cenie. Podobnie jak w przypadku zamkniętych systemów automatyki budynkowej, ograniczenia wynikające z tego, że w ofercie są tylko te urządzenia nie sprawdza się w przypadku urządzeń KNX.

Tak, jest wiele urządzeń unikalnych, których nie ma (jeszcze) żaden inny producent. Tego typu sytuacje zdarzają się nawet w obrębie standardu KNX. Jednak w większości przypadków znalezienie odpowiedniej alternatywy – chociażby w takim sklepie z automatyką budynkową jak nasz i pokazanie go integratorowi – może pomóc w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania. Mogą to być przyciski, mogą to być czujniki lub panele dotykowe.

// Szeroka oferta

Najlepsze urządzenia
do inteligentnego domu

// Szybka dostawa

Nie musisz długo czekać
na przesyłki od nas

// Najlepsze ceny

Inteligentny dom
w najlepszych scenach